Stowarzyszenie Nowa Szansa w Zamościu

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Home Aktualności Wizyta studyjna KIS - Krężnica Jara, Chełm

Wizyta studyjna KIS - Krężnica Jara, Chełm

W dniu 24.11.2011r. udaliśmy się z grupą Klubu Integracji Społecznej na wizytę studyjną do Krężnicy Jarej, gdzie poznaliśmy specyfikę funkcjonującego tam Przedsiębiorstwa Społecznego i Spółdzielni Socjalnej EMAUS. Uczestnicy byli pod wrażeniem funkcjonujących firm społecznych. We wspólnocie mieszkają i jednocześnie pracują osoby bezrobotne i wykluczone społecznie.

 

 

Nowo powstała spółdzielnia socjalna zajmuje się działalnością o charakterze wytwórczym w zakresie produkcji mebli ogrodowych, tarcicy budowlanej i konstrukcji stalowych.
Elastyczność spółdzielni wynika z potrzeby wykorzystania potencjału ludzkiego, a także "wyławiania" nisz rynkowych. Spółdzielcy tworzą dla siebie miejsca pracy. Stawiają na wysoką jakość swoich produktów tworząc tym samym markę produktu i markę spółdzielni.


Członkowie współpracują z lokalną administracją oraz firmami istniejącymi na terenie sąsiadujących gmin.
Na zakończenie spotkania szefowa spółdzielni podkreśliła, że spółdzielnia to przedsiębiorstwo, które dobrze zarządzane i dbające o wysoką jakość wytwarzanego produktu daje możliwość funkcjonowania nawet przy dekoniunkturze.

Zobaczyliśmy, że tworzenie wspólnego gospodarstwa także domowego i praca z innymi jest bardzo trudna i niesie ze sobą wiele wyrzeczeń, ale przynosi satysfakcję.
Następnie udaliśmy się do Centrum Integracji Społecznej w Chełmie gdzie grupa kulinarno porządkowa przygotowała dla nas gorący poczęstunek. Poznaliśmy genezę powstania Spółdzielni Socjalnej TĘCZA w Chełmie. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o działalności Centrum, zapoznano nas z przedsięwzięciami CIS w bieżącym roku.

 

Wizyta studyjna była dla nas praktyczną lekcją działań podmiotów ekonomii społecznej w kierunku samorealizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Dziękujemy Panu Zbyszkowi Drążkowskiemu i Pani Kasi Sokołowskiej - kierownikom jednostek, za przyjęcie i umożliwienie praktycznego spojrzenia na funkcjonowanie w/w jednostek.


Uczestnicy KIS

 

INFORMACJA O ROZSTRZYGNIĘCIU POSTĘPOWANIA

Zamość, dnia 31.07.2018r. INFORMACJA O ROZTRZYGNIĘCIU POSTĘPOWANIA do procedury ROZEZNANIA RYNKU ...

l

ll

Zapytanie Ofertowe na przewóz osób

  Zamość, 16 lipiec 2018 r. ZAPYTANIE OFERTOWE ZGODNIE Z PROCEDURĄ ROZEZNANIA RYNKU Sto...

INFORMACJA O ROZSTRZYGNIĘCIU POSTĘPOWANIA

Zamość, dnia 29.03.2018r. INFORMACJA O ROZTRZYGNIĘCIU POSTĘPOWANIA do procedury ROZEZNANIA RYNKU ...

 • INFORMACJA O ROZSTRZYGNIĘCIU POSTĘPOWANIA

  Wtorek, 31. Lipiec 2018 13:30
 • l

  Piątek, 20. Lipiec 2018 00:00
 • ll

  Piątek, 20. Lipiec 2018 00:00
 • Zapytanie Ofertowe na przewóz osób

  Poniedziałek, 16. Lipiec 2018 13:05
 • INFORMACJA O ROZSTRZYGNIĘCIU POSTĘPOWANIA

  Czwartek, 29. Marzec 2018 11:09