Stowarzyszenie Nowa Szansa w Zamościu

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Home Aktualności Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu na terenie Miasta Zamość - 20

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu na terenie Miasta Zamość - 20

Email Drukuj PDF
Image
Przedsięwzięcia przeprowadzone w ramach ?Programu aktywności lokalnej w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu na terenie Miasta Zamość - 2008?  dofinansowanego ze środków EFS ? zlecenie Prezydenta Miasta Zamość
Warsztaty edukacyjno-integracyjne Biszcza- Budziarze,
15-17 października 2008 r.
Uczestnicy Programu aktywności lokalnej (12 osób), realizowanego przez Stowarzyszenie Nowa Szansa w Zamościu wzięli udział w trzydniowych warsztatach edukacyjno-integracyjnych. Piękna pogoda, miła atmosfera, doskonałe warunki w Gospodarstwie Agroturystycznym Budziarze k/ Biszczy sprzyjały integracji i edukacji.
Pierwszego dnia warsztatów pani Jolanta Dudkowska- pracownik Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu zapoznała uczestników ze specyfiką pracy pracownika socjalnego, zakresu udzielanej pomocy oraz o realizowanych przez ośrodki pomocy społecznej projektach systemowych. Następnie Kazimierz Wojtowicz ? Koordynator projektu, przybliżył uczestnikom aspekty samozatrudnienia, w tym możliwości podjęcia i prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej, założenia spółdzielni socjalnej oraz źródeł ich finansowania.
Miłym gościem drugiego dnia warsztatów, była pani Jadwiga Kowalik - Kierownik Rynku Pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu. Pani Kierownik omówiła usługi i instrumenty rynku pracy dostępne dla bezrobotnych, zachęcała do pozytywnego nastawienia do pracy i procesu jej poszukiwania. Uczestnicy zapoznali się też z prawami i obowiązkami bezrobotnego.
Trzeciego, ostatniego dnia warsztatów zorganizowana została wycieczka krajoznawcza, która miała na celu nie tylko zwiedzenie okolic ale też poznanie miejscowych gospodarstw przedsiębiorczych. Uczestnicy obejrzeli pasiekę, poznali proces produkcji miodu - każdy uczestnik otrzymał słodki podarek.
Spotkanie informacyjno-integracyjne
na Osiedlu Promyk w Zamościu - 8 listopada 2008 r.
Spotkanie informacyjno-integracyjne ?Zróbmy coś dla siebie i naszej społeczności? zorganizowało i przeprowadziło Stowarzyszenie Nowa Szansa w Zamościu w partnerstwie z Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu i Zarządem Osiedla ?Promyk? w Zamościu.
Na placu zabaw przy ulicy Grunwaldzkiej przygotowano wiele atrakcji. Spotkanie otworzyli główni organizatorzy: p. Leszek Łuczka- Przewodniczący Zarządu Osiedla Promyk i p. Kazimierz Wojtowicz- Prezes Stowarzyszenia Nowa Szansa w Zamościu, z przedstawieniem celu i przebiegu spotkania.
Przy dźwiękach muzyki bawili się wspólnie uczestnicy Klubu Integracji Społecznej ze Stowarzyszenia wraz z mieszkańcami osiedla. Dzieci i dorośli rywalizowali w grach i zabawach zręcznościowych, które zorganizowały i poprowadziły panie: Małgorzata Bakuniak i Janina Wojtowicz. Za udział w konkursach i zabawie uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Atrakcją dnia było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.
Piękna pogoda, miła atmosfera zachęcała nie tylko do zabawy, ale też do rozmów
o problemach i oczekiwaniach mieszkańców osiedla. W czasie spotkania pani Halina Rycak - Dyrektor Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu wraz z 4 pracownicami socjalnymi; uczestniczącymi w realizacji Programu aktywności lokalnej (Pal) informowały o możliwościach wsparcia osób potrzebujących pomocy. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele mas-mediów, m.in. z Radia ESKA, Dziennika Wschodniego.
Spotkanie przyczyniło się do przedstawienia działań realizowanego Programu oraz funkcjonowania Klubu Integracji Społecznej przy SNSwZ - uczestniczyło w nim ponad 40 osób.
 

Funkcjonowanie Stowarzyszenia Nowa Szansa w Zamościu

Stowarzyszenie Nowa Szansa w Zamościu nr KRS: 0000257139 informuje partnerów, instytucje, osoby zai...

Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu państwa - aktualizacja

Dobiega końca realizacja zadania publicznego "KIS klucz do lepszego życia" - Priorytetu I Usługi r...

Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu państwa

Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu pańs...

Projekt partner. SNSwZ + MCPR + PUP w Zamościu "KIS- klucz do lepszego życia" 2020

Projekt partner. SNSwZ + MCPR + PUP w Zamościu "KIS- klucz do lepszego życia" 2020  Wsparcie i pom...

Stowarzyszenie Nowa Szansa w Zamościu i Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu

Stowarzyszenie Nowa Szansa w Zamościu i Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu kontynuu...

 • Funkcjonowanie Stowarzyszenia Nowa Szansa w Zamościu

  Środa, 19. Maj 2021 21:03
 • Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu państwa - aktualizacja

  Środa, 30. Grudzień 2020 00:00
 • Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu państwa

  Piątek, 02. Październik 2020 00:00
 • Projekt partner. SNSwZ + MCPR + PUP w Zamościu "KIS- klucz do lepszego życia" 2020

  Wtorek, 28. Lipiec 2020 00:00
 • Stowarzyszenie Nowa Szansa w Zamościu i Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu

  Czwartek, 21. Marzec 2019 21:18